Gorce – trasy dla miłośników gór

Gorce to jedno z pasm górskich leżących w Beskidzie Zachodnim. Czemu warto tu przyjechać? Gorce proponują wiele ciekawych tras górskich jak i rowerowych, idealnych dla miłośników wędrówek, Są świetnym rozwiązaniem również dla tych, którzy nie lubią tłumów, ponieważ nie są tak oblegane jak np. popularne Tatry.

Najwyższy szczyt Gorców to Turbacz – 1310 m n.p.m. Co ciekawe, aby wejść na tą górę jest wiele opcji – rowerem, na pieszo, na nartach biegowych, a nawet konno! Na jego szczycie znajduje się również schronisko PTTK, dzięki czemu jest najchętniej odwiedzaną górą w Gorcach. Osoby jednak, które wolą wędrówki w samotności, powinny nie wybierać Turbacza, zwłaszcza w weekendy odwiedza ten szczyt wiele osób.

Dla fanów spokojnych wędrówek polecamy Gorc – czyli szczyt znany również jako serce Gorców. Znajdziemy na nim źródełko z wodą, a podczas lata posmakujemy pysznych borówek 🙂

Gorce to pasmo, na którym rozciągają się polany z pięknymi Krokusami. Znajdą dla siebie tutaj coś osoby, które wolą krótkie spacery ale również dla tych, którzy potrafią spacerować całe dnie i uwielbiają wyzwania.