Atrakcje w Beskidach – miejsca dla każdego

Beskidy to bez cienia wątpliwości jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Rozciągając się od Czech po Ukrainę zaoferować mogą ogrom atrakcji. Jednym z najciekawszych regionów w tym pasie przynależącym do łańcucha Karpat są leżące w Beskidach Zachodnich Gorce. Czym charakteryzuje się to miejsce?

Wyjątkowy Park Narodowy

Na terenie Gorców funkcjonuje jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Jest to przyciągający każdego roku tysiące turystów z całej Polski Gorczański Park Narodowy. Same Gorce, ze względu na swoje niewymagające ukształtowania sprawdzą się zarówno jako miejsce turystyki pieszej, jak i rowerowej.

Na terenie pasma znaleźć można różnorodne atrakcje. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można aż kilkadziesiąt szlaków turystyki pieszej, spacerowej, konnej, czy też rowerowej. Ponadto pasmo charakteryzuje się dobrym zapleczem turystycznym. Znaleźć tam można aż 5 schronisk, tym schronisko na Turbaczu.

Doskonała baza wypadowa

Oczywiście atrakcje w Beskidach, w rejonie Gorczańskiego Parku Narodowego nie sprowadzają się jedynie do przyrody. Gorce położone są obok stolicy Podhala Nowego Targu.

Jest to wyjątkowe miejsce, które ze względu na swoją mniejszą popularność od Zakopanego może posłużyć jako doskonała baza wypadowa zarówno w rejon Beskidów, jak i w Tatry.

Decydując się na pobyt w Nowym Targu z łatwością możemy odwiedzić inne miejsce przynależące do Beskidów. Miasto to znajduje się niecałą godzinę jazdy m.in. od Babiogórskiego Parku Narodowego.